Masz pytanie? Zadzwoń do nas
71 346 10 71
Graftax - Księgowość i Doradztwo
Biuro Rachunkowe Graftax Psie Pole ul. Kiełczowska 70, Wrocław, wygodny ParkingKontaktzadzwoń do nas:
71 346 10 71

wyślij fax:
71 346 10 71

Aktualności


MF zbada interpretacje dot. kosztów dokształcania się przez przedsiębiorców

Data dodania:11.14.2015

Ministerstwo Finansów postanowiło odnieść się do pojawiających się w prasie komentarzy i interpretacji dotyczących zaliczania wydatków na edukację przedsiębiorcy do kosztów uzyskania przychodów. Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych nie wymienia bowiem konkretnego katalogu wydatków, a jedynie wskazuje ogólną zasadę kwalifikacji poniesionych kosztów na dokształcanie, która mówi, że „Kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów, z wyjątkiem kosztów wymienionych w art. 23.”

Zapis ten jest bardzo ogólny, stąd też każda sytuacja wymaga indywidualnej wycenie. Wydatki poniesione na przykład w związku z podjęciem studiów przed przedsiębiorcę w jednym przypadku pozostaną w ścisłym związku przyczynowo-skutkowym i mają realny wpływ na podniesienie kompetencji przedsiębiorcy oraz zwiększenie osiąganych przez niego przychodów. Te same studia w przypadku innego przedsiębiorcy mogą natomiast okazać się kompletnie niezwiązane z zakresem wykonywanej działalności gospodarczej, a przez to urząd skarbowy może zakwestionować wydatki (poniesione na czesne czy też podręczniki) zaliczone do kosztów uzyskania przychodu.

Biuro rachunkowe Graftax we Wrocławiu służy fachową poradą także i w tej kwestii.

Źródło: mf.gov.plWróć
Graftax Biuro Rachunkowe Wrocław - Firma Graf Consulting Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu dzielnica Psie Pole 51-354, ul. Kiełczowska 70 , wpisana w Rejestrze Przedsiębiorców prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego 0000381871, z kapitałem zakładowym w wysokości 182.500.00 złotych, wniesionym w całości, NIP 8951991922. Graf Consulting Sp. z o.o. działa na podstawie Certyfikatu Księgowego nr 48040/2010.