Masz pytanie? Zadzwoń do nas
71 346 10 71
Graftax - Księgowość i Doradztwo
Biuro Rachunkowe Graftax Psie Pole ul. Kiełczowska 70, Wrocław, wygodny ParkingInformacje o pomocy jaką urzędy pracy oferują pracodawcom w ramach Tarczy antykryzysowej COVID-19.
Informacje o pomocy jaką urzędy pracy oferują pracodawcom w ramach Tarczy antykryzysowej COVID-19.
06.04.2021

Wycena przedsiebiorstw


Oszacowanie wartości przedsiębiorstwa bądź też jego zorganizowanej części konieczne jest nie tylko przed planowaniem jego sprzedaży, fuzji czy przejęcia. Wycena wartości firmy i jej wyrażenie w jednostkach pieniężnych może znacznie pomóc także w określeniu pozycji firmy na ryku, a także określeniu jej możliwości w zakresie inwestowania. Rzetelna wycena jest niezbędna przy podejmowaniu strategicznych decyzji dotyczących firmy i jej przyszłości. Wycena spółek pozwala przy tym na określenie wartości jej akcji oraz udziałów.

Wrocławskie biuro rachunkowe wykonuje wyceny zarówno małych, jak i dużych przedsiębiorstw. W tym celu wykorzystujemy sprawdzone metody dostosowane do indywidualnych potrzeb każdej firmy (z uwzględnieniem celu wyceny, analizy rynku, aktualnej sytuacji finansowej i majątkowej przedsiębiorstwa, itp.). Efekt wyceny przedstawiamy w formie pisemnej w postaci szczegółowego raportu. Dokładamy starań, by informacje przedstawione były w sposób logiczny, przejrzysty i zrozumiały.

Szczegółowe określenie wartości przedsiębiorstwa pozwala na:

  • dostarczenie właścicielom informacji i aktualnej sytuacji firmy, a także możliwościach jej rozwoju oraz perspektyw na przyszłość
  • pewniejsze negocjacje z ewentualnymi inwestorami, a także bankami (np. w sprawie uzyskania dofinansowań)
  • określenie wartości firmy w przypadku chęci jej sprzedaży w całości bądź też części
  • skuteczniejsze, rozważniejsze zarządzanie posiadanymi zasobami
  • ułatwienie wewnętrznych rozliczeń między udziałowcami czy też akcjonariuszami.

 

Graftax Biuro Rachunkowe Wrocław - Firma Graf Consulting Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu dzielnica Psie Pole 51-354, ul. Kiełczowska 70 , wpisana w Rejestrze Przedsiębiorców prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego 0000381871, z kapitałem zakładowym w wysokości 182.500.00 złotych, wniesionym w całości, NIP 8951991922. Graf Consulting Sp. z o.o. działa na podstawie Certyfikatu Księgowego nr 48040/2010.