Masz pytanie? Zadzwoń do nas
71 346 10 71
Graftax - Księgowość i Doradztwo
Biuro Rachunkowe Graftax Psie Pole ul. Kiełczowska 70, Wrocław, wygodny ParkingKontaktzadzwoń do nas:
71 346 10 71

wyślij fax:
71 346 10 71

Aktualności


Fundusze europejskie na założenie własnej firmy
Data dodania:12.12.2013

Mieszkańcy województwa dolnośląskiego mogą liczyć na wsparcie finansowe przy zakładaniu działalności gospodarczej w postaci pożyczki w ramach europejskiego projektu „Fundusz Pożyczkowy EFS”.

Pożyczka ta dedykowana jest osobom fizycznym zamieszkującym teren Dolnego Śląska, które w okresie 12 miesięcy poprzedzających przystąpienie do projektu nie prowadziły żadnej działalności gospodarczej. Istotnym warunkiem jest również, by osoba ubiegająca się o ten rodzaj pożyczki nie korzystała jednocześnie z innych dofinansowań na pokrycie tych samych wydatków.

Środki uzyskane dzięki pożyczce z projektu „Fundusz Pożyczkowy EFS” przeznaczyć można na dowolny cel inwestycyjny, obrotowy lub inwestycyjno-obrotowy związany z założeniem i prowadzeniem działalności gospodarczej, jak na przykład:

  • zakup bądź remont obiektów produkcyjnych
  • zakup wyposażenia
  • zakup środków transportu związanych bezpośrednio z celem planowanego przedsięwzięcia
  • zakup oprogramowania
  • i inne.

Należy pamiętać, że środków z pożyczki nie można przeznaczyć na spłatę innych zobowiązań oraz pokrywanie bieżących kosztów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Maksymalna kwota, o jaką można się ubiegać w ramach tego projektu, to 50 000 złotych, a maksymalny okres spłaty wynosi do 60 miesięcy. Niewątpliwą zaletą pożyczki jest preferencyjne oprocentowanie (już od 0,5%!), a także możliwość jej uzyskania przez osoby bezrobotne mające plan na działalność gospodarczą.

Szczegółowe informacje na temat zasad ubiegania się o pożyczkę z projektu znajdują się w regulaminie „Funduszu Pożyczkowego EFS”. Wrocławskie biuro rachunkowe Graftax również służy pomocą i fachowym doradztwem w zakresie informacji, jak i przeprowadzenia przez proces rekrutacji wraz z przygotowaniem niezbędnej, wymaganej przez program dokumentacji.

Źródło: http://www.umwd.dolnyslask.pl/Wróć
Graftax Biuro Rachunkowe Wrocław - Firma Graf Consulting Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu dzielnica Psie Pole 51-354, ul. Kiełczowska 70 , wpisana w Rejestrze Przedsiębiorców prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego 0000381871, z kapitałem zakładowym w wysokości 182.500.00 złotych, wniesionym w całości, NIP 8951991922. Graf Consulting Sp. z o.o. działa na podstawie Certyfikatu Księgowego nr 48040/2010.